Prawo pracy – bezpodstawne zwolnienie

Jeśli zostałeś zwolniony w nieprzepisowy sposób możesz zastanowić się na tym, czy aby nie było to nieuczciwe zwolnienie. Co to oznacza dla Ciebie? Bezprawne zwolnienie z pracy jest terminem prawnym używanym przez adwokatów do opisania okoliczności, w których pracodawca zwalnia zatrudnionego z pogwałceniem umowy o pracę. Częstym przypadkiem nieuczciwego zwolnienia jest sytuacja, gdy zatrudniony jest zwolniony bez wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Pierwszym etapem jest przeszukanie umowy o pracę, żeby zobaczyć jaki jest okres wypowiedzenia i jak wyglądają procedury zwalniania zatrudnionych.

Roszczenie o bezprawne zwolnienie może być wniesione do sądu. Odszkodowanie jakie otrzymamy zależeć będzie od naruszonych praw przez pracodawcę. Jeżeli jest to zwykłe niezapłacenie za okres wypowiedzenia, będzie on zmuszony do wykonania stosownej wpłaty. W konsekwencji żądane kwoty są względnie niskie – chyba, iż okres wypowiedzenia jest dłuższy niż miesiąc.

To jeden z serii tekstów w sprawie problemów z zakresu prawa pracy. Żeby poznać więcej wiadomości łączących się z niesprawiedliwym zwolnieniem obserwuj kolejne wpisy z cyklu adwokat prawo Wrocław. Poznasz najlepsze wskazówki tyczące się Twoich praw w miejscu pracy.

Share This Post

site by bcz